Projekt 365 dní - únor

napsala - 28.2.21

Nebojte se, pořád jsem tady! A pořád fotím. I když jsem bohužel v únoru pár dní vynechala. Je to tak, jak jsem říkala, vždy vydržím něco pečlivě plnit tak měsíc a půl a potom to začínám flákat... Nebylo to však tím, že by mě projekt přestal bavit! Poslední dobou jsem se hodně soustředila na práci a sebevzdělávání. Přesto bych nechtěla zapomínat ani na malé radosti. A protože je už téměř konec února, přináším vám fotky, které se mi podařilo za tenhle měsíc nashromáždit. 

1.2.
Byl krásný slunečný den, tak jsem se vydala s Frodem k řece. Našla jsem tam tuhle namrzlou trávu.

2.2.
Vysušené šípky, které přetrvaly na keři od podzimu.

3.2.
Frodo se nerad myje.


4.2.
 Nebe dnes vypadalo opravdu dramaticky.
 

5.2.
Východ slunce nad Kauflandem.

6.2.
Dneska bylo opravdu hnusně, sněžilo a pršelo zároveň.

7.2.
Dnes jen takový pokus z krátké procházky.

8.2.
Napadl sníh. Hrozně moc sněhu. V Pardubicích tolik sněhu nikdy nepamatuju. Frodo je obalený jako sněhuláček.

9.2.
Jela jsem na prohlídku do Hradce a při té příležitosti jsme se prošli kousek k řece. 

10.2. 
Venku byla hrozná zima, tak jsem se nezmohla na nic lepšího, než vyfotit sníh na parapetu. 

12.2.
Pořád zima, ale aspoň se ukázalo sluníčko. 

13.2.
Dorůstající měsíc. 

14.2.
Barevný oběd.

15.2.
Ježečci. 

18.2.
Frodo po ránu. 

19.2.
Krásný západ slunce.

20.12.
Večer zase bylo krásné světlo. 

24.2.
Tráva před domem. Dnes fakt nezvládám nic lepšího. 

25.2.
Zase západ slunce. Ale tenhle byl obzvlášť krásný!

27.2.
Chlupatá obluda, která nechce vylézt zpod peřinky. 

 28.2.
Ovce byla oškubána. 


A proč jsem nefotila poctivě každý den? Jak jsem psala, začala jsem se teď hodně soustředit na svou práci. Pracuju jako lektorka anglického jazyka už několik let, ale poslední dobou jsem stagnovala, cítila jsem, že to není ono, jen jsem nevěděla, jak z toho ven a kterým směrem se dát. Když se mi všechna výuka převedla do online prostředí, dostala jsem větší odvahu k tomu, abych šla za myšlenkou, se kterou si hraju již delší dobu - že bych opravdu učila naplno jen online sama za sebe a opustila jazykové školy. S tím ale souvisí spousta věcí - trochu víc se začít zajímat o to, jak podnikat, získat větší finanční gramotnost a v neposlední řadě na sobě hodně pracovat a vzdělávat se. Mám z toho ale dobrý pocit, moc mě to baví a věřím, že to postupně půjde! 

Situace je teď pořád složitější a když se dívám na to, co se děje ve světě, připadá mi, že jsme v hodně špatném postapokalyptickém románu, který se zhoršuje s každou kapitolou. O to víc je teď potřeba zabývat se radostnými okamžiky, i kdyby byly úplně obyčejné a nepatrné. 

Doufám, že se držíte a zvládáte to. Přeju vám všem hodně síly a co nejvíc drobných radostí! 


Mohlo by se vám líbit

21 komentářů

 1. Fotka se šípky a stínový portrét se mi moc líbí! :)
  Držím všecky palce s podnikáním, bude to rozhodně užitečná zkušenost, i kdybys to měla zkusit jen na chvilku! :) Uvidíš, za chvíli budeš mít vlastní jazykovku :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuju, ale vlastní jazykovku ani náhodou! :D

   Vymazat
 2. Ta makra máš nádherná! A ještě se mi moc líbí vaše společná fotka s manželem. :)

  S podnikáním moc držím palce.

  OdpovědětVymazat
 3. Krásné fotky ♥ na co fotíš, třeba ta se šípky je opravdu kouzelná.
  Snad se máš i v téhle nelehké době dobře. ♥

  OdpovědětVymazat
 4. 20.12. je top! A dovolila bych si poopravit, protože teď to do mě hustí děti pokaždý, když vidíme měsíc, sama jsem to snad nikdy nevěděla, měsíc dorůstá, když je jako D, a couvá když je jako C.. takže ten tvůj měsíc couvá kámo :-).. podstatná informace :D, protože jak tohle jednou spleteš, ocitneš se v nemilosti vesmíru a paprsky z měsíce ti budou navždy vysávat kreativitu a už nikdy nebudeš tou, kterou si bývala.. kecám..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tenhle měsíc je jako D. Kontrolovala jsem si to a ještě si to hledala v angličtině, jak se řekne, když měsíc dorůstá, protože na stránky projektu to dávám v angličtině. Je to waxing crescent - dorůstající měsíc. http://mesic.astronomie.cz/faze-mesice.htm

   Vymazat
  2. Měsíc dorůstá, protože má to "bříško" vpravo,jako D

   Vymazat
 5. Tak tohle je super nápad! Něco podobného dělám ve svém Bullet journalu, kdy si každý den shrnu na jeden řádek. Ale tahle foto forma má něco do sebe, myslím, že ji sama vyzkouším :)

  OdpovědětVymazat
 6. Ježečci jsou krásně optimističtí!
  Tahle doba je velice zvláštní, taková zkouška osudu pro všechny, i tobě přeji hodně sil .

  OdpovědětVymazat
 7. Líbí se moc ta namrzlá tráva.
  Ale už se těším na jaro.

  OdpovědětVymazat
 8. A to já jsem nejvíc zvědavá, co je to červený jídlo?:)

  OdpovědětVymazat
 9. To mi připomnělo jeden super formát: https://www.youtube.com/watch?v=fc9wGW3km60 ...na podobný způsob. Tyhle časosběrné věci mám moc ráda. Říkám si, že tak jednou třeba nafotím své dítě;D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To by byl zajímavý projekt a jednu i pro to dítě samotné, zajímavá dokumentace.

   Vymazat
 10. Jsou to nádherné fotky. Nadchl mě ten zamrzlej parapet, v trochu jiném měřítku by to bylo jako podivuhodně zamrzlé pole v krajině. Taky se mi líbí ta fotka s vašimi stíny. Frodo je fotogenickej! Ale dovedeš vychytat spoustu věcí, kterých si běžně nevšímáme.
  Tu tíseň ze současných poměrů chápu. Sama si kolikrát říkám, že se naše země v tom roce 2012 skutečně dostala do jiné dimenze a tohle jsou už jen důsledky. Ale říkám si taky, už bylo tolikrát zle a nakonec síla dobra nebo normálu zvítězila.

  OdpovědětVymazat
 11. Snad nejdu úplně s křížkem po funuse, když ti dodatečně popřeji hodně štěstí v cestě za tvým snem a tvou seberealizací. Myslím si, že je to hodně odvážné a určitě to nebude jednoduchá cesta, ale pokud tě to bude víc naplňovat a dávat to tobě i tvé práci větší smysl, pak to bylo skvělé rozhodnutí a rozhodně dobrý krok. Držím ti palce a přeji hodně odvahy a radosti! :)

  Fotky jsou krásné, máš neskutečnou schopnost zachytit takové střípky, detaily. Jako by z těch fotek dýchala radost sama.

  Vlasta

  OdpovědětVymazat
 12. Krásné fotky ♥ Přijde mi, že máš talent zachytit určitou atmosféru, detail... :)

  OdpovědětVymazat